فروشگاه اینترنتی آپوکا

فروشگاه اینترنتی آپوکا

فروش انواع کتاب صوتی و الکترونیکی. سالانه برای مطالعه هر نفر یک درخت قطع میشود. با استفاده از کتاب های الکترونیکی در حفظ محیط زیست خود کوشا باشیم.

من پیش از تو


من پیش از تو

 

کتاب من پیش از تو اثر جوجو مویز

 

کتاب «من پیش از تو» نوشته‌ی «جوجو مویز» و ترجمه‌ی «مریم مفتاحی» است. کتابی که پیش رو دارید، یک رمان عاشقانه در سبکی متفاوت است.

عشقی ورای عشق‌های زمینی و داستانی که اگرچه عشق موضوع اصلی آن است؛ اما عاشقانه نیست. این اثر داستان زندگی مرد جوان و ماجراجویی است که با علاقه‌ی فراوان، ورزش‌های خطرناکی انجام می‌دهد و در یک حادثه تمام زندگی‌اش دچار تغییر می‌شود.

در بخشی از این رمان می‌خوانید: «رهبر ارکستر قدمی به جلو برداشت و با پا دو بار به سکو ضربه زد، یک هیس قوی سالن را فراگرفت. سکوت برقرارشده زنده و مشتاق بود. بعد رهبر ارکستر چوبش را به حرکت درآورد و یک‌باره صدای ساز درنهایت شفافیت سالن را پر کرد، موسیقی حالا برایم عینیت مادی پیدا کرده بود؛ چیزی نبود که فقط از راه گوشم بشنوم؛ بلکه در تمام وجودم جاری ‌شده بود، اطرافم را گرفته و حواس پنج‌گانه‌ام را به لرزه انداخته بود. پوستم سوزن‌سوزن شده و کف دستم عرق کرده بود... قوه‌ی تخیلم به طرز غیرمنتظره شکوفا شده بود؛ همان‌طور که نشسته بودم، هیجان‌های گذشته یک‌باره در وجودم غلیان پیدا کردند. افکار و ایده‌های نو در ذهنم پیچیدند، گویی به بینش و بصیرت دیگری دست ‌یافته‌ام. خیلی چیزها بود؛ اما اصلا دلم نمی‌خواست به پایان می‌رسید، دوست داشتم تا ابد همان‌جا بنشینم...»

جوجو مویز یک روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی انگلیسی است که از سال 2002 رمان‌های پراحساسی را قلم ‌زده است. او تنها کسی است که تابه‌حال توانسته دو بار موفق به کسب جایزه‌ی انجمن رمان‌نویسان رمانتیک شود و آثارش جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز است. این کتاب را انتشارات «آموت» منتشر کرده است.

 

 

در مورد کتاب من پیش از تو

این روزها به ندرت رمان عاشقانه‌ای خواهید یافت که درس زندگی دهد، یا اینکه قهرمانان کتاب در پایان با قلب مخاطب همراه شوند. اثر پرفروش من پیش از تو نوشته رمان‌نویس مشهور انگلیسی جوجو مویز از این دست کتاب‌ها است.

کتاب با لوئیزا کلارک که دختری جوان و 26 ساله است شروع می‌شود. او که جاه طلب و موفق نیست، مدام در داشتن شغلی پایدار و همیشگی شکست می‌خورد. لوئیزا با سمت پیشخدمت در کافه‌ای محلی مشغول به کار است و شغلش به عنوان کمک درآمدی برای خانواده‌ فقیرش است. در ادامه داستان، دیری نمی‌گذرد که کارش را از دست می‌دهد.

او که بسیار مأیوس شده، به سفارش دوست ورزشکارش «پاتریک» به مرکز کاریابی می‌رود. از آنجا او پیشنهاد مصاحبه برای سرپرستی فردی بالغ اما معلول را می‌پذیرد. او مرد جوانی به نام «ویل ترینر» می‌باشد که از طبقه بالای جامعه است. او روزگاری فردی بسیار پر جنب و جوش با آرزوهای بزرگ بود، ولی به علت تصادف با موتورسیکلت فلج شده و تمام وقت بر روی صندلی چرخ‌دار (ویلچر) نشسته و تمایل خود را برای زندگی از دست داده است. مادر ویل، کامیلا به خوبی می‌داند چگونه اوضاع را مدیریت کند تا روزی که او برای پایان دادن به نابسامانی‌های فرزندش، دختری شاد، سرزنده‌ و با احساس را که همان لوئیزا است را استخدام می‌کند.

نویسنده باهوش سرشارش در دام عاشقانه‌های کلاسیک گرفتار نشده و بیشتر به دنبال نمایش و تأکید بر ویژگی‌های مهم زندگی است. این کتاب به ما می‌آموزد که چگونه زندگی را به چالش بکشیم و کجا باید داستانی عاشقانه و شیرین را در پس‌زمینه‌ای از رویدادهای آموزنده زندگی، نه با صدایی بلند و نه خیلی محو شده در عشقی خوش‌بینانه را دید. اگر شما به دنبال رمانی واقع‌بینانه هستید و نمی خواهید تنها سرانجام عشق را ببینید، باید به دوردست‌ها خیره شوید، جایی که داستان لوئیزا و ویل می‌خواهد تصوری پایدار در ذهن خواننده ایجاد کند.

جوجو مویز، رمان من پیش از تو را بسیار روان نوشته است و با احساسات عمیق از سر آگاهی خواننده را متحول می‌کند. گفتگوها در کتاب خنده‌دار، جذاب و آزاد است. داستان دوستی بین لوئیزا کلارک و ویل ترینر از دل دعواها، ناسازگاری‌ها و سوء تفاهمات بیرون می‌آید.

شخصیت‌های کتاب، واقعی و صادقانه رفتار می‌کنند و با نقص‌های خود به خوبی روبرو شده و سعی در برطرف کردنشان هستند. رفتار لوئیزا کلارک واقع گرایانه است و رشد شخصیت او به اندازه کافی قانع کننده است تا خواننده بتواند به خاطر شیرین بودن، طبیعت احساسی و تعلق خاطرش برای مراقبت از ویل، با او همزادپنداری کند. از سوی دیگر، ویل ممکن است ناراحت کننده، خودمحور و در عین حال شخصیتی ناخوشایند به نظر رسد و مخاطب تنها برای او تأسف می‌خورد. اما با پیشرفت داستان، می‌توان تصویری پرجنب‌و‌جوش از مردی سرشار از زندگی و عشق را دید.

 

 

نویسنده تفسیر تازه‌ای از داستان‌های عاشقانه در سطوح رایجش را ارائه می‌دهد و از حساسیت‌های بی‌مورد بر مخاطب جلوگیری می‌کند. شخصیت‌ها فوراً در دام عشق نمی‌افتند، اما نخست دوستی و اعتماد را پرورش می‌دهند؛ زیرا آنها ناامیدی و سختی‌های زندگی را درک کرده‌اند. لوئیزا در بخشی از کتاب می‌گوید: «شما خوشحالی مرا می‌سازید، حتی زمانی که خیلی بداخلاق می‌شوید. من ترجیح می‌دهم با شما باشم، نسبت به هر کس دیگری در جهان.»

با خواندن کتاب، گاهی ممکن است از سر خنده، دیوانه‌وار شاد شوید و یا گاهی سیل‌آسا اشک ریزید. جادوی کلمات از سوی نویسنده نه تنها قدرتمند، بلکه زیبا هستند و می‌توانند خواننده را با عمیق‌ترین احساسات درونی‌اش مواجه کند. به طور کلی، کتاب بسیار غیر منتظره و با حالتی بسیار دلهره‌آور به پایانش نزدیک می‌شود. قسمت‌های نخستین تا میانه‌های رمان روایتی ساده و مستقیم دارد، اما در نهایت، شما به نقطه‌ای می‌رسید که نمی‌توانید کتاب را به کنار بگذارید.

 

موضوع کتاب من پیش از تو چیست؟

هرکسی که هستی و هر کجا زندگی می‌کنی، مشکلات شخصی و اجتماعی که در این کتاب وجود دارد تا حدودی برایت آشنا خواهد بود، به این معنا که شما با هر یک از کاراکترها درنهایت همزادپنداری خواهید کرد. یکی از دوستانم حتی گفت: «هدیه‌ای مناسب برای یک دوست می‌تواند نسخه‌ای از کتاب من پیش از تو باشد، زیرا این را یادآوری می‌کند که زندگی تنها شادی نیست.»

موضوع یا بهتر است بگوییم موضوعات حساسی را جوجو مویز در رمانش بیان می‌کند، مانند تجاوز، افسردگی، خودکشی و ظلم و ستم به زنان. او به ما چشم‌انداز زندگی فردی را در مورد این مشکلات به ما می‌دهد و به ما یادآوری می‌کند که قربانی هرگز نباید مورد سرزنش قرار گیرد. به طور کلی، همه ما به کسی نیاز داریم، زیرا همه ما به تنهایی قادر به روبرو شدن با برخی از رویدادهای دهشتناک زندگی نیستیم.

جوجو مویز به موضوع طبیعت بشر می‌پردازد و اینکه ارتباط برقرار کردن با افراد خاص باعث می‌شود که عمق زندگی را بیشتر درک کنید. داستان نه تنها در پس زمینه‌ای عاشقانه روایت می‌شود، بلکه این نکته را بیان می‌کند که چگونه زندگی می‌تواند در هر لحظه تغییر کند.

این کتاب اصل زندگی را به تصویر می‌کشد که ما آن را تجربه خواهیم کرد، اما همان‌طور که واقعاً است، با واقعیت‌های سخت و بی‌عدالتی‌ها. با این حال، دیدگاه این کتاب خواننده را تشویق می‌کند که زیبایی را در نقایص افراد، چه جسمی و چه احساسی پیدا کند و ما را قادر به درک طوفان‌های زندگی در میان آفتاب کند.

 

قسمتی از کتاب من پیش از تو

بخشی از رمان من پیش از تو نوشته جوجو مویز را با ترجمه مریم مفتاحی در زیر آورده‌ایم:

ویل چپ چپ به من نگاه می‌کرد. نگاهش هنوز شادی چند ثانیه پیش را داشت. حالتش می‌گفت: خیلی خب، بیا از این برنامه لذت ببریم.

رهبر گروه، قدمی به جلو برداشت، دو بار روی میز زد و سکوتی فراگیر پخش شد. من سکون را حس کردم، تالار کنفرانس سرزنده و منتظر شروع بود. سپس او چوبش را پایین آورد ناگهان صدای خالص شنیده شد. صدا را مثل یک چیز فیزیکی حس می‌کردم؛ فقط با گوش‌هایم صدا را نمی‌شنیدم. تمام وجودم را می‌گرفت، اطرافم را پر می‌کرد. تمام احساساتم را مرتعش می‌کرد. پوستم سوزن می‌شد و دست‌هایم عرق کرده بود. ویل هیچ کدام از این‌ها را به من نگفته بود. فکر می‌کردم که از موسیقی خسته می‌شوم. زیباترین چیزی بود که تا به حال شنیده‌ام.

موسیقی باعث می‌شد که از تصوراتم به جاهای غیر قابل باوری برود؛ وقتی آنجا نشسته بودم، به چیزهایی فکر می‌کردم که سال‌ها به آنها فکر نکرده بودم، احساسات قدیمی‌ام وجودم را فراگرفت، افکار و ایده‌های جدید از مغزم خارج می‌شود. انگار خیالاتم شکل جدیدی پیدا کرده بودند. این فشار زیادی به من وارد می‌کرد؛ ولی نمی‌خواستم تمام شود. می‌خواستم برای همیشه آنجا بنشینم. نگاهی به ویل کردم. حواسش کاملاً پرت شود و در حال و هوای خودش نبود. برگشتم، اصلاً می‌ترسیدم که به او نگاه کنم. از این که چه حسی دارد و در حال و هوای خودش نبود. برگشتم، اصلاً می‌ترسیدم که به او نگاه کنم. از این که چه حسی دارد می‌ترسیدم، عمق نابودی که در خودش حس می‌کرد، ترس فراگیری که احساس می‌کرد. زندگی ویل ترینر بسیار فراتر از تجربیات من بود. من کی باشم که به او بگویم باید چگونه زندگی کند؟

 

 

درباره فیلم من پیش از تو

همانطور که در بالا بیان شد، فیلمی از رمان من پیش از تو توسط «تیا شروک» در سال 2016 ساخت شد. فیلم بسیار گرافیکی است، صحنه‌های رنگی، شاد با فضایی عاشقانه، بیننده را به شدت جذب می‌کند. در حالی که لحظات طنز و شادی وجود دارد، لحن فیلم عمیق و گاهی کاملاً غم‌انگیز است. دو شخصیت اصلی که نقششان را «امیلی کلارک» و «سم کلفلین» بازی می‌کنند، باورپذیر هستند. با این حال، فیلم به هیچ عنوان حق مطلب را نسبت به رمان ادا نمی‌کند، زیرا به مانند دیگر فیلم‌های عاشقانه نه چندان جدی این چند سال سینمای هالیوود است. ولی برای یکبار دیدن و تصویرسازی از وقایع داستان، می‌تواند تاحدودی نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

 

چرا باید کتاب من پیش از تو را بخوانم؟

رمان من پیش از تو، عاشقانه‌ای ساده نیست، خیلی بیشتر از آن است. کتاب بینشی تازه در مورد عشق را بیان می‌دارد، طوری که اشتیاق شما را برای خواندن فصل بعد زنده نگه می‌دارد. هنگامی که هر فصل را تمام کردید، سریعاً فصل بعد را شروع خواهید کرد. راز چنین شور و اشتیاقی را می‌توان به رابطه واقعی لوئیزا و ویل که بر اساس احترام، صداقت و طنز است، یافت. اینکه آنان در کنار عشق به واقعیت‌های زندگی نیز پی می‌برند و خود را اسیر دوست داشتن‌های افراطی و بی‌مایه نمی‌کنند. در کل، کتاب من پیش از تو ماهیت وجود خواننده را لمس می‌کند و با او از سر صداقت رفتار می‌کند. جوجو مویز داستانی عالی در مورد عشق، دوستی، خانواده، زندگی و مرگ را در لابه‌لای جملات رمان به نهایت استادی بیان می‌کند.

 

 


مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۵ آبان ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 887

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

قیمت یک پیتزای خوب با یک کتاب خوب یکیست فرق آنها درطول مدتی ست که میتوانند ما را خوشحال کنند اولی یک ربع و دومی یک عمر ! حیرت آور است که برای اغلب ما آن یک ربع مهم تر است ...

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما